RODINY S DĚTMI

Nabídka penzionu

Každý apartmán má kuchyňský kout, nejste odkázáni jen na restaurační stravu. Každé ráno připravujeme bohatou bufetovou snídani. Penzion má malé uzavřené dětské hřiště na terase s pískovištěm a dřevěnou věží s houpadly. Grilujte na naší terase. Gril, náčiní a nádobí vám zajistíme. Pro deštivé odpoledne nebo společný večer slouží společenská místnost se samoobslužným barem, televizí a hrami.Truhla s hračkami a stavebnicemi potěší ty nejmenší. V klubovně je stolní tenis a fotbálek. Máme vlastní půjčovnu kvalitních horských kol, i těch dětských, včetně dětské sedačky a 1 vozík Cruizer pro úplně nejmenší děti. Rodiny si u nás můžou zapůjčit 2 nafukovací trojmístné Pálavy a splout nejzajímavější úsek Jizery s nástupem asi 250 m od penzionu.

Koutek-pro-sportovceZakouti-pro-detiZa-penzionem-posezeni-u-grilu

Kam vyrazit

Skalní hrad Vranov-Pantheon  je dominantou Malé Skály. Výstupem na vranovský hřeben s prohlídkou skalního hradu strávíte krásný půlden. V areálu se můžete i občerstvit, a pokud jste zdatní, lze pokračovat po červené značce ke zřícenině hradu Frýdštejn, kde se natáčela slavná pohádka o Princezně Jasněnce a létajícím ševci. Jen o malý kousek dál je možno pokochat se krásným výhledem z 18metrové rozhledny na Kopanině (657m.n.m.). Nezapomeňte navštívit skalní bludiště Kalich a Chléviště a vyhlídku z vrchu Sokola v Besedických skalách či skalní město Maloskalská drábovna.

Procházkou podél Jizery, asi 500m od našeho penzionu, narazíte na rekreační areál Žlutá Plovárna. Je zde dětské hřiště, půjčovna kanoí, raftů, koloběžek a lanové centrum. Součástí místní ZŠ je víceúčelová sportovní hala, kterou lze za opravdu mírný poplatek pronajmout, obzvlášť jedná-li se o svátky, víkendy nebo prázdniny.Tělocvična je vhodná pro veškeré míčové hry, je zde i lezecká stěna. Venku pak běžecký ovál, fotbalové a volejbalové hřiště, tenisové kurty.

Kam za jídlem

Boučkův statek, jen 300m od našeho penzionu, je útulná roubenka. V sednici s pár stoly a pecí je na výběr výhradně česká klasika. Specialitou jsou borůvkové knedlíky a dost často se trefíte i do zvěřinových hodů. V letních měsících si jídlo můžete sníst na zahrádce. Cestou k Boučkovu statku potkáte i obchod s potravinami, otevřen je každý den 7:00-18:00 hod, v sobotu pak do 12:00 hod. Infoshop Vejměnek je hned naproti statku a už z názvu vyplývá, že se jedná o informační centrum, které ovšem nabízí i další služby. Jednak si zde můžete dát výbornou kávu, ale půjčí Vám zde i koloběžky značky Kostka na výlety kolem Jizery. Pizzerie Pietro Tomasso je sice pěšky kolem Jizery procházkou asi 15 min od nás, ale tady Vám bude chutnat vždy. Drží si svoji velmi slušnou úroveň už léta a nikdy se nám nestalo, že bychom odcházeli nespokojeni. Bývá zde docela nával, protože je hned u východiska turistických tras, ale vyplatí se chvilku vydržet. Vybrat si můžete vnitřní kulaté stoly, nebo venkovní zahrádku. Je zde navíc dětské hřiště a malý krámek se suvenýry.

Kam na výlet 

Pokud se Vám bude zdát Malá Skála "malá", předkládáme ochutnávku dalších blízkých zajímavých míst, která považujeme za navštíveníhodné:

Riegrova stezka je naučná stezka údolím Jizery. Doporučujeme nástup ze Semil (pohodlně dojedete vlakem z MS). Procházka kaňonem Jizery je zpeštřena 77m dlouhou visutou lávkou. Budete míjet staré vodní elektrárny a ta, co je na konci trasy, je do dneška funkční. V restauraci hotelu Spálov si pak můžete zkrátit čekání na zpáteční vlak.
Na druhém břehu Jizery pak můžete navštívit via ferratu Vodní brána.

Bozkovské dolomitové jeskyně s největším podzemním jezerem v Čechách jsou snadno dostupné vlakem z Malé Skály a strávit zde můžete příjemný půlden i s malou 2km dlouhou procházkou lesem. Trasa je vhodná i pro kočárky.

Výletní areál Pěnčín  je vhodný zejména pro menší děti. Můžete si zde prohlédnout kozí farmu, vyrobit korále a svézt se vláčkem na rozhlednu Černá Studnice. 

Dlaskův statek je typickou ukázkou tradiční lidové architektury turnovského typu z konce 18. století a dojít nebo dojet (na kole, koloběžce, v lodi) k němu můžete pohodlně z Malé Skály podél Jizery. Jako ukázka stylu života našich prababiček zaujme na chvíli i docela malé děti a krom toho se zde konají i různé slavnosti. Občerstvit se můžete v Ábelově Mlýně opodál. Vaří zde skvěle. 

Dětský areál Šťastná země je vzdálen 14km z Malé Skály a jedná se o dětský přírodní zábavní areál. Blokujte si pro návštěvu celý den.  Areál je dosažitelný lehce i vlakem z Malé Skály. 

Rádi byste se dozvěděli ještě více? V penzionu je k zapůjčení katalog se spoustou užitečných rad a tipů na výlety nebo navštivte informační stránky Českého ráje.